Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 01.09.2018 21:55:18 

CHS FARMA ŠTĚKOT  FCI

PYRENEJSKÝ OVČÁK NORMALE o nás
PYRENEJSKÝ OVČÁK
 
         
                           

Obě plemena Pyrenejského ovčáka chováme v současnosti jako jediná chovatelská stanice v zemi. Naše první fena se narodila již v roce 1988, jmenovala se ANABELL Z MOGADORU, a pocházela z prvního českého vrhu po italských rodičích z prestižní stanice ,, dell Anty,,. Fenka ,,Belinka,, se k nám dostala v roce 1992 na inzerát ,když  za sebou měla dva vrhy štěňátek.U nás porodila svůj třetí vrh v září 1992 po francouzském otci Bascule du Clos des Gervalines v Asta a její první vrh - pro zvětšení kliknětepočtu 5 štěňátek , které jsme importovali do Rakouska. V roce 1994 porodila Belinka první vrh pod písmenem ,,  A ,, chovatelské stanice Farma Štěkot v počtu 3 štěňat. Dva pejskové putovali do Německa, fenečka ASTA FARMA ŠTĚKOT zůstala v naší stanici. Bylo to první štěně v Čechách , které kupírováním nepřišlo o svá ouška ani ocásek. Dnes je z Asty již babička , výstavně nejúspěšnější fena v Čechách i na Slovensku, je šampiónka Čech, šampiónka Slovenska, šampiónka Chorvatska, klubová šampiónka, Interšampiónka, středoevropská vítězka, Národní vítězka, klubová vítězka mladých , klubová vítězka, 11 x CAC, 7 x CACIB, 8x BOB, fena je plnochrupá, zdravá , HD 0/0, PL 0/0 s dvojitými paspárky na pánevních končetinách.

       

V roce 1996 porodila fena ICH.CH.CH.CH.CH. Asta Farma Štěkot vrh ,, B,, chovatelské stanice Farma Štěkot v počtu 5 štěňátek po nejúspěšnějším rakouském psu, původem z Francie - CH.CH.CH. Bidao II del Ourdissetou, HD 0/0. Z tohoto vrhu zůstal ve stanici pejsek BUFFY FARMA ŠTĚKOT, pes s bohatou plavou srstí o délce 15 cm vzhledu malého Bobtaila, taktéž nekupírovaný. JCH.CH.CH.CH.Buffy se stal prvním českým junior šampiónem , šampiónem Čech , šampiónem Slovenska, klubový šampión , dále je klubový vítěz mladých , klubový vítěz, národní vítěz, nejlepší mládí plemene, nejlepší odchovanec roku 98, 4x CAJC, 15 x CAC , 12 x CACIB, 9 x BOB. Buffy je plnochrupý, zdravý , HD 0/0, PL 0/0 (zdravé kyčle má kontrolované i jeho matka HD 0/0, otec HD0/0, děd 0/0).
JCH. Buffy Farma Štěkot je otcem první slovenského vrhu ,,z Bojnického údolie,, a je otcem vrhu ,, D,, Farma Štěkot. Z tohoto vrhu je pracovně aktivní fenka Debby Farma Štěkot, která je dosud jedinou fenkou plemene využívanou na kozí farmě. Své úkoly plní svědomitě od svého mládí, bez náročného výcviku.

Pes Čiko Farma štěkot - pro zvětšení kliknětePřeskočili jsme vrh ,, C,, Farma Štěkot ,, , ten se narodil v roce 1997 v úctyhodném počtu 6 štěňat, 3 plavá a 3 černá poMladičká fenka Ciggi Farma štěkot po své první výstavě - pro zvětšení klikněte německém otci  Escabeau de la Valléé du Mouton. Ze tří černých štěňat fenka Colin a pes Čiko zůstali černí a bohatě osrstění - pejsek Čiko Farma Štěkot má délku srsti 20 cm, a třetí černá fenka ve svých 6 měsících začala stříbrnět a nyní je břidlicové celá. Jmenuje se Ciggi Farma Štěkot a dnes je již českou Junior šampiónkou, slovenskou junior šampiónkou, první šampiónkou Prahy, šampiónkou klubu, vítězka Dvojkoruny, Národní vítězka, klubová vítězka mladých, klubová vítězka, nejlepší mládí plemene, 12x BOB, 10x CACIB, 10 x CAC, HD 0/0, PL 0/0, plnochrupá, skus nůžkový.

Vrh ,, E ,, Farma Štěkot již spadá do našeho dalšího plemene, jediných zástupců v Čechách- Pyrenejského ovčáka  - Face rase.
V již zmíněném vrhu ,, B,, Farma Štěkot se mezi 5 štěňaty plemene - Pyrenejský ovčák normale narodila jedna odlišná fenka. Vyrostla v krásnou představitelku plemene Pyrenejský ovčák face rase - první zapsanou zástupkyni v Čechách - Katty Farma Štěkot.  Katty je opravdu nádherná plavá fena s bílou náprsenkou , zdravá HD 0/0, PL 0/0 , plnochrupá, skusu nůžkového, dvojitých paspárků na pánevních končetinách, na výstavách vždy oceněna titulem nejvyšším - BOB z 11 výstav /oceněna 9 rozhodčími /, dále má tituly český junior šampión, junior šampiónka Slovenska, šampiónka Prahy , šampiónka klubu, klubová vítězka mladých, klubová vítězka, nejlepší mladá fena plemene, nejlepší fena plemene, 7 x CAC, 7x CACIB. Fenka JCH.CH.CH.
Katty Farma Štěkot 19.9.99 porodila první vrh ,,Face rase ,, v Čechách v celosvětově rekordním počtu 8 štěňat, vždy po dvou od zbarvení : plavé, černé , trikolórní a poprvé v Čechách ve zbarvení modrý harlekýn. Další vzácností vrhu je bezocasost a různookost, vázaná na modré zbarvení.

Dvouměsíční modrý harlekýn Etík Farma štěkot - pro zvětšení klikněteZ tohoto prvního vrhu byla tři štěňata importována do Rakouska prestižním chovatelům, jedna fenka - Enny Farma Štěkot je první zapsanou představitelkou na Slovensku. Tato fenka je Dospělá fenky Enny Farma Štěkot. Pro zvětšení klikněte.všestrannou pomocnicí invalidních majitelů , úspěšná absolventka výstav 5x CAJC, Junior šampiónka Slovenska, slov. šampionka krásy, 3x CAC, klubová vítězka, 6x BOB a mnohonásobná vítězka Agility - 3.místo v družstvech, 1 místo ve zkouškách, 4. /a 6. a 7 . / místo ve zkouškách, 1x místo Open +Jumping, 3.místo Open Jumping. Nyní je fenka připravována na mistrovství a bude se účastnit i světových závodů v agility. Velmi úspěšní jsou i modrá štěňata fenka JCH.Ejmy Farma Štěkot / česká junior šampionka, nejlepší mládí výstavy, Národní vítězka / a pejsek JCH. Etík Farma Štěkot - Český junior šampión, 6x CAJC, 10x CAC, 6x CACIB, Krajský vítěz, Národní vítěz, 14x BOB.

Ve vrhu "F" Farma Štěkot se narodili dva plaví kluci a to matce Ch. Astě Farma Štěkot a psovi Nananere de la Fontegude.

       

Vrh ,,G,,Farma Štěkot ze spojení feny Aiwa Bojnické údolie,HD 0/0 x multiCH.Corail Bleu de la Vallée du Mouton,HD 0/0

Vrh ,, H,,Farma Štěkot ze spojení feny Aiwa Bojnické údolie ,HD 0/0 x Vaquero de la Vallée du Mouton, HD 0/0

vrh ,,CH,,Farma Štěkot  spojení feny Aiwa Bojnické údolie ,HD 0/0 x multiCH.Corail Bleu de la Vallée du Mouton,HD 0/0.

 
 

Hetty Farma Štěkot

Haf,Harley a Herbík Farma Štěkot             Gedžitka Farma Štěkot

Pro zvětšení klikněte

Pro zvětšení klikněte

CH.Flíček Farma Štěkot

champion cz,champion klubu

CH.CH.CH.CH.ICH.Šína Farma štěkot,
JCH.Ejmy Farma Štěkot ,
JCH.CH.CH.Katty Farma štěkot,
JCH.JCH.Etík Farma štěkot

JCH.CH.CH.CH.Buffy,
JCH.CH.CH.Ciggi,
JCH.CH.CH.Katty,
všichni Farma štěkot

Pro zvětšení klikněte

Pro zvětšení klikněte

Holiday Farma Štěkot

1.fena Anabell z Mogadoru je schopná
nakojit cokoli - zde se svým
štěnětem a potomky bearded colie

fenka Bea Bojnické údolie

Pro zvětšení klikněte

 

Pro zvětšení klikněte

fenka Bianka Bojnické údolie JCH. Etík Farma štěkot 4 měsíční fenka Pižla

Pro zvětšení klikněte

 

jednodenní štěňata
fenky ICH.CH.CH.CH.CH.
Šíny Farma štěkot
štěně od Aiwy
 
fenka Chocholate Farma Štěkot

fenka Dáda Farma Štěkot

VRH ,,I,, Farma štěkot ze spojení feny CH.JCH.Gedžitka Farma Štěkot a CH.Rocfrance Diego,HD 0/0.
 
 
vrh,,J,, Farma Štěkot ze spojení feny Hetty Farma Štěkot a francouze Thypon du Niedersand
vrh,, K,, Farma Štěkot ze spojení feny Hetty Farma Štěkot a CH.Rocfrance Diego,HD 0/0.
 
 
 
 
 
 
 
Pyrenejský ovčák je chytrý psík , odpradávna ovčácký pes u stád ovcí a koz .
 
 

Je menší francouzský psík, veselý skřítek nabitý energií a láskou. Oplývá chytrostí ,šibalství a oddaností, dokáže Vám splnit cokoli. Plemeno poznáváme již na grafikách z 18. století, kdy práce chovatelů spočívala především v pracovním využití než ve zdokonalování vzhledu.  

                  Přes všechnu rozmanitost exteriéru dnes rozlišujeme samostatně Pyrenejského ovčáka s dlouhou srstí v obličeji s vousem na čenichu ,střední výšky do 48 cm a vyššího představitele se srstí po těle do délky 4 cm a tváří zcela " vyholenou". Základní zbarvení plavého odstínu i v naší zemi již obohatili jedinci se srstí černou, břidlicovou ,ale i vzácnost jako je modrý harlekýn. Od roku 1994 se ani u nás štěňata nekupírují , přesto se dva jedinci plemene Face rase nemohou pyšnit pěkným ocáskem, protože se narodili vrozeně bezocasí.
Původně i toto střední pyrenejské plemeno bylo upřednostňováno s dvojitými paspárky na pánevních končetinách, dnes dle nového standardu je tento znak na ústupu a není vyžadován. Stejně tak již ve výstavním kruhu nemají při stejných kvalitách přednost jedinci s kupírovaným uchem, z důvodu zákazu kupírování uší ve většině zemí.Délka aktivní života je až 16 let.
Dlouhosrstý pyrenejský ovčák: kohoutková výška 38 -48 cm, váha 10 - 12 kg
Zbarvení: různé odstíny plavé, harlekýn Zvláštní znaky: všestranná povaha, která vynikne pod pravidelným vedením
Pyrenejský ovčák s krátkou srstí v obličeji /Face rase /: kohoutková výška 40 - 54 cm , váha 14 kg
Zbarvení: harlekýn , různé odstíny plavé, černá
                              Kontaktní adresa na klub: Klub málopočetných plemen psů: www.KCHMPP.CZ
 
V roce 1997 jsme vydali knihu s názvem KNIHA CHOVU PYRENEJSKÝCH PSŮ, kde na  245 stranách najdete informace o všech pyrenejských plemenech psů v Čechách, data z historie plemen, popis všech českých jedinců od prvních importů v roco 1988 až po rok 1997. Kniha je rozdělena na čtyři části, každá z nich pojednává o jednom z plemen postupně od jejich původu, standardu, chovu, výstavách i jednotlivých představitelích. Kniha je doplněna 200 černobílými fotografie zdejších psů i zahraničních. Tyto knihy, časopisy a zpravodaje je možné si u nás nebo na výstavách prohlédnout: Publikace - zpravodaj francouzského klubu R.A.C.P.,, Réunion des Amateurs de Chiens Pyrénéens, klubu zastřešujícho pyrenejské ovčáky, Pyenejské horské psy, Pyrenejské mastiny a katalánské ovčáky. Prezidentem je Alain Pecoult. Pro zvětšení klikněte Zpravodaj německého klubu pyrenejských ovčáků  - PYRENäENPOST. Spolupráci s jedním ze dvou německých klubů jsme navázali v roce 1993. Jejím předsedou je Josef Müller. Informace jsme předávali majitelům ovčáků v českém zpravodaji i na výstavách.I dnes jsou Vám u nás k dispozici. Pro zvětšení klikněte K nahlédnutí je i kniha - Der Pyrenäen-Schäferhund od Josefa Müllera a Udo Kopernika.Kniha má 333 stran, mnoho informací ,černobílé i barevné foto.  

 

TOPlist